Як заморозити полуницю на зиму

Для того, щоб ласувати смачною полуницею цілий рік, варто завчасно підготувати запаси. Є кілька перевірених способів як це зробити. Ми підібрали 4, найбільш зручних і надійних варіанти заморожування, які в залежності від сорту і ваших смакових уподобань приємно порадують вас поза ягідного сезону.

Сухе заморожування полуниці

Найшвидший і найздоровіший спосіб запастися ягодами на зиму - просто заморозити їх цілком без додавання цукру. Розмороженими ягодами можливо прикрашати десерти, робити з них чай, коктейлі, сніданки.

Для сухого заморожування використовують цілі ягоди середнього розміру. Попередньо їх потрібно помити, очистити від плодоніжок і просушити. Після чого розкласти на рознос, або ж харчову плівку одним шаром і поставити в морозильну камеру всього на пару годин, бажано включивши режим «супер-заморожування».

Завдяки цьому, ягоди трохи підмерзають і можливо бути впевненим, що вони не злипнуться. Тверді замерзлі ягоди пересипають в пакет, з якого видаляють повітря. Заморожену полуницю зберігають до 9 місяців, за цей час вона не втрачає своїх смакових якостей.

Засипання ягід цукром

Соковиту, велику полуницю краще розрізати навпіл, маленьку можливо залишити цілою. Чисті ягоди щільно укладають в пластмасовий харчовий контейнер шарами, і після цього засипають цукром. Не хвилюйтесь про те, що ягоди повинні бути ідеально висушені і що на них залишиться трохи води. А то, що вони пустять сік - навіть добре. Засипте їх цукром і почекайте, поки він злегка розчиниться.

Порада: візьміть кілька контейнерів поменше, замість одного великого, потім ягоди буде простіше діставати і використовувати.

Заморожування полуниці в сиропі

в цукровому сиропі в основному заморожують кислі ягоди, або якщо вони трохи пом'яті. Для приготування цукрового сиропу на 1 літр води використовують 300 г цукру і столову ложку лимонного соку, або 5 г лимонної кислоти.
Ягоди укладають в харчовий контейнер або щільні целофанові пакети, заливають добре охолодженим сиропом і перемішують.

Полуничне пюре


Не забувайте, що експерименти ніхто не відміняв.

Ви можете робити пюре з різних видів ягід, змішувати ягоди разом, як для сухого заморожування, так і для заморожування з сиропом.

Читайте, які ягоди змішувати краще і як їх правильно заморозити.

Слідкуйте за нашими оновленнями і читайте багато інших корисних статей про заморозку продуктів

Для заморозки підійде
КОРИСНІ ПОРАДИ